Zdena Hadrbolcová - narozena 13. 7. 1937 v Praze,

Zdena Hadrbolcová vystudovala herectví na DAMU, po dlouholetém působení v Divadle S. K. Neumanna (Divadlo pod Palmovkou) a krátkém angažmá v divadle Komedie nastoupila v roce 1996 do Divadla Na zábradlí.
 
V letech 1999-2004 byla členkou divadla Komedie a posléze Rokoka. Od června 2004 pracuje opět v Divadle Na zábradlí. Autorsky i jako herečka spoluvytvářela dění progresivního studia Rubín.
 
Nedílnou součástí uměleckého působení Zdeny Hadrbolcové je spolupráce s rozhlasem a filmem (Už zase skáču přes kaluže, páni kluci, Návrat idiota atd.) a televizí (seriál Redakce).
 
Autorsky pro Divadlo Na zábradlí připravila večer z textů G. Greena "Smíme si vypůjčit Vašeho manžela?" a přeložila hru B. Friela Afterplay.
 
V současné době je možné vidět Zdenu Hadrbolcovou v Divadle Na zábradlí jako Vdovu Babakinovou v Ivanovovi, Chůvu Marinu ve Strýčku Váňovi, Hedviku, paní profesorovou, v Náměstí hrdinůThomase Bernharda, Mešjanovku v Gazdině robě a v jedné ze dvou hlavních rolí - Soňu Serebrjakovou - v inscenaci současného irského autora Briana Friela Afterplay. Hrála a bude hrát v seriálu Tv Nova Ulice Růženu Habartovou.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.