Zdeněk Hess - narozen 8.12. 1940,

Po třech semestrech zanechal studia na DAMU a první angažmá nastoupil v libereckém Divadle F.X.Šaldy v Liberci. Od poloviny šedesátých let byl členem Uměleckého souboru ministerstva vnitra, pražského div. klubu Maringotka a Krajského divadla Příbram.

Ve filmu se uplatnil zatím jen výjimečně a pouze v nevelkých postavách např. ve snímcích Jarní povětří, Spadla s měsíce, Bylo čtvrt a bude půl, Jedenz nich je vrah, Lucie a zázraky, Musím tě svést, Jedna ruka netleská a Městečko. Hojně účinkuje v dabingu.

V současné době hraje v seriálu Ulice štangastu Aloise Navrátilka (Lojzu).

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 • Veronika Hessová
  0 0
  Je mi líto, musím Vám oznámit, že pan Zdeněk Hess ve čtvrtek dne 26.3.2020 zemřel.
  • Kravatak
   1 6
   Drž hubu krávo
   • Cody Tureček
    2 0
    Ty drž ústa Ubožáku, úcta by Ti měla zuby vymlátit, k pozůstalým jen slušně, jednou taky umřeš, taky Tě možná někdo bude oplakávat, tak se nechovej jak hovado k druhým a ještě k tomu pozůstalým, karma Tě sejme a bude klid od IQ tykve jako jsi Ty. Léč si své mindrákované ego odbornou pomocí, ať neděláš tvrďáka tam kde to nepatří a už vůbec ne tímhle stylem ! Upozorňuji Tě, ať odepišeš či ne, nezajímá mě čím si výhoněný ve své hlavě, stačí mi jakou si tu děláš reklamu a jak se chováš k druhému člověku který nic špatného tu nenapsal než jen to co se bohužel stalo a má bolest ve svém srdci.