Zuzana Vejvodová - narozena 19. 9. 1980 v Praze,

Vnučku skladatele Jaromíra Vejvody zlákalo již v mládí herectví (na rozdíl od její starší sestry, která vystudovala v duchu muzikantského rodu skladbu a dirigování). Zuzana Vejvodová se před kamerou poprvé objevila v deseti letech v hlavní roli seriálu Území bílých králů. Následovaly další role v televizi a posléze i ve filmu a v divadle.

Během studia na pražské konzervatoři hostovala v Divadle Na Vinohradech, kde si jako sedmnáctiletá zahrála mimo jiné po boku Jiřiny Bohdalové ve hře Škoda, že byla děvka. Příležitost dostala i v Divadle Na Fidlovačce, které se po absolutoriu stalo její domovskou scénou. A působí v něm dodnes. Vidět ji můžete například jako Millie Dillmountovou v muzikálu Hledá se muž. Zn. Bohatý!, Alenu Dynderovou v Hostinci U kamenného stolu, Julii v Noci bláznů, Lady Southwell v Čaji u královny, Haničku v Lucerně, Káču v Divotvorném hrnci i v dalších zajímavých rolích. Kromě toho hostovala v hlavní roli v muzikálu Rebelové v Divadle Broadway Praha a dobře ji znají i návštěvníci Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě, kde si zahrála Julii v Romeovi a Julii, Desdemonu v Othellovi, Violu ve Večeru tříkrálovém či Lucianu v Komedii omylů.

Na výraznější filmovou roli Zuzana Vejvodová stále čeká. V televizi jste ji mohli vidět například v cyklu To nevymyslíš, v pohádkách Tajemství Lesní země, Boháč a chudák, Modrý Mauritius aj. či v inscenacích Polibek na cestu, Láska in memoriam, Slečna Guru, Hledání Janáčka aj.

V anketě divácké televizní popularity TýTý byla nominována do finále v kategorii Objev roku.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.